niedziela, 15 września 2013

Ciasto z jagodami

Kiedy patrzę na ciasto z jagodami uświadamiam sobie jak ten czas bardzo szybko mija, dopiero co mieliśmy  sezon jagodowy w pełni, a zanim się zebrałam do dodania przepisu, o jagodach już ani słychu, ani widu; Na szczęście dla lubiących tego typu proste, wilgotne owocowe ciasta, w sklepach łatwo można znaleźć borówki amerykańskie, które znakomicie zastąpią nasze polskie jagody; Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was na jeden kęs..

Ciasto z jagodami

Ciasto z jagodami


Składniki:100 g jagody lub borówki amerykańskie,250 g mąka,3 szt jajka,100 g cukier,150 ml olej sojowy lub słonecznikowy,120 ml (jedno małe opakowanie) jogurt naturalny,1/2 szt sok z cytryny, 2 łyżeczki proszek do pieczenia, skórka z cytryny;
 Sposób przygotowania:
1.Utrzeć całe jaja z cukrem na puszystą pianę.
2.Cały czas ubijając dodać w następującej kolejności reszte składników:
- najpierw olej,kontynuoać ubijanie;
-potem skórkę i sok z cytryny,kontynuować ubijanie;
- jogurt,kontynować ubijanie;
- a na samym końcu mąkę przesianą przez sito i wymieszaną z proszkiem do pieczenia;
3.Przelać do okrągłej formy,wierzch posypać jagodami i piec ok 50 - 60 minut w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni przez pierwsze 10 minut, następnie zmniejszyć do 180 stopni. Przed wyłaczeniem wykonań próbę suchego patyczka. Jeśli patyczek wbity w ciasto po wyjęciu jest suchy- ciasto gotowe, jeśli nie kontynuować pieczenie jeszcze kilka minut i ponownie wykonać próbę.
4.Po ostudzeniu posypać cukrem pudrem.

Smacznego !
Iwona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz, niby taki mały gest,a jakże cieszy każdego blogera.