niedziela, 8 września 2013

Domowy makaron jajeczny - tagliatelle/ fettucine itp.

    Kontynuując temat domowych makaronów, dziś coś o wiele prostszego, czyli tagliatelle. Regulując szerokość cięcia można w ten sposób zrobić też fettucine czy papardelle.                                                                                Zapraszam..


Domowy makaron tagliatelle

Składniki:jak poprzednio proporcje składników na 1 porcję są bardzo proste do zapamiętania – na każde 100 gr mąki - 1 jajko. 
Wykonanie:
1.Połaczyć składniki na stolnicy i wrabiać przez 15 min. Gdyby ciasto źle się wyrabiało dodać 2 łyżki wody i kontynuować wyrabianie. Bardzo ważne jest idealne wyrobienie ciasta. Po kilkunasu minutach wyrabiania sami poczujecie jak bardzo elastyczne i miekkie się stało. 
2.Tak wyrobione ciasto włożyć na pół godziny do lodówki owinięte w folię spożywczą, dzięki czemu będzie potem bardziej elastyczne, ale też nie wyschnie.
3. Po tym czasie rozwałkować ciasto na bardzo cienko, praktycznie 1-2 mm, musi być prawie, że prześwitujący placek; 
4.Następnie zostawić kilka-kilkanaście minut do lekkiego przeschnięcia ( jeśli nie macie czasu wystarczy dobrze posypać wierzch mąką by podczas zwijania i cięcia ciasto się do siebie nie przykleiło);
5.Zwinąć w rulonik i kroić w poprzek tagliatelle o szerokości 0,5 cm. Rozwinąć ślimaczki z makaronu i gotowe; Gotować w osolonym wrzątku al dente (kilka minut);
Smacznego!

1 komentarz:

  1. Na pewno wypróbuję,gdyż wygląda naprawdę bardzo apetycznie :-D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz, niby taki mały gest,a jakże cieszy każdego blogera.